ücretsiz udemy kurslarımutfakta tasarruf kadınlar kulübüsağlık yazılarıaltın neden yükseliyorfalafel nasıl yapılırilk görüşte etkilenmek
 • Bora lidere teşekkürler...

arap porno sikiş bridalarabia.com

Türk İzciliği’nin 100. Yılı

Üst Kategori: Haberler Pazartesi, 11 Temmuz 2011 tarihinde oluşturuldu

İstanbulspor Kulübü Sakarya İzci Grubu; “Türk İzciliği’nin 100. Yılı” etkinliklerinde kullanmak üzere logo tasarım yarışması düzenlemiştir.

Tüm dileyenlere açık bu yarışma, 30 Eylül 2011 Cuma günü mesai bitimi ile sona erecek; eserler, grafik sanat uzmanları ve izcilerden oluşan bir seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.

Mesleki ayırım gözetmeksizin yapılacak değerlendirmede dereceye giren logolar 15 Ekim 2011 tarihinde açıklanacaktır.

 

Katılım Koşulları

 • Logo tamamen özgün olmalı ve daha önce herhangi bir mecrada yayınlanmamış olmalıdır.
 • Yarışma, başta güzel sanatlar fakültelerinin öğretim kadroları ile grafik tasarım lisans ve lisansüstü öğrencileri olmak üzere, tüm grafik tasarımcılara ve ilgi duyan ve 2011 yılı içerisinde 14 yaşını doldurmuş olan herkese açıktır.
 • Bu yarışmaya, yarışmada seçici kurul üyesi olarak görev alanlar ile birinci derece yakınları katılamazlar.
 • Her katılımcı en fazla 3 adet çalışma ile katılabilir.
 • Yarışmaya katılmak için ekten yada www.100yil.org adresinden ulaşılabilecek başvuru formu, eksiksiz ve doğru olarak doldurularak logo çalışmasıyla birlikte teslim edilmelidir.
 • Logolar, A4 (210 x 297 mm) boyutundaki kâğıt üzerinde, uzun kenarı 14 cm.’yi geçmeyecek şekilde çizilmelidir. Ayrıca çalışmanın alt ortasında 2x2 cm ölçütüne indirgenmiş ve birebir küçültülmüş örneği yer almalıdır. Çalışma renkli ve siyah/beyaz olarak ayrı ayrı hazırlanmalıdır.
 • Tasarımların Adobe Illustrator, Freehand, Corell Draw ya da Photoshop programlarından biri ile hazırlanmış belge olarak CD ortamında, ayrıca CD’ye yazılı jpeg uzantılı olarak sunulması gerekmektedir.
 • Logonun çok amaçlı kullanılacağı göz önünde bulundurularak basıma uygun nitelikte, büyültülüp küçültüldüğünde bozulmayacak şekilde hazırlanması şarttır.
 • Logolar, izciliğin vizyon ve misyonuna uygun bir şekilde tasarlanmalıdır. Bu amaçla tasarımlarda Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen ay-yıldız, erkek izciliği temsilen zambak ile kız izciliği temsilen üç yapraklı yonca tercih edilebilir.
 • Tasarımlar, başvuru formu, kimlik fotokopisi ve CD zarar görmeyecek şekilde paketlenip son başvuru tarihine dek aşağıdaki adrese posta veya kargo ile gönderilecektir. 18 yaşını doldurmamış katılımcıların velileri tarafından imzalanmış muvafakatname formunu da zarflarına eklemeleri gerekmektedir.
 • 10. Katılımcılar yarışmaya yolladıkları eserlerin her türlü yayım, kullanım ve telif hakkını İstanbulspor Kulübüne devretmiş sayılırlar. Kulübümüz yollanan eserlerin her türlü kullanım haklarına sahiptir. Seçici kurul, başarı ödülüne lâyık görülen eserler üzerinde eser sahibinden bazı değişiklikler talep edebilir.
 • Tasarımını gönderen her katılımcı bu şartları kabul etmiş sayılır.

Adres

İstanbulspor Kulübü Sakarya İzci Grubu

Türkocağı Caddesi No:4 Fatih/İstanbul

İletişim

E-posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Adres: Sakarya İzci Grubu Türkocağı Caddesi No:4 Fatih/İstanbul

Seçici Kurul

Prof Dr. Nazan Erkmen (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı)

Prof. Dr. Barbaros Gürsel (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı)

Öğr. Gör. Mehmet Ali Müstecaplıoğlu (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü)

Arş. Gör. Deniz Dalman (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü)

Orhan Taymaz (Görsel Sanatlar Eğitmeni, Grafiker, İzci Lideri)

Cengiz Bektaş (İstanbul Lisesi 1953 mezunu, İzci Lideri, Mimar ve Tasarımcı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi)

Erinç Arık (İstanbul Lisesi 2006 mezunu, İzci Lideri)

Ödül Töreni

Dereceye giren tasarımlar 19 Şubat 2012 tarihinde gerçekleştirilecek Türkiye İzciliği’nin 100. Yılı Töreni’nde ödüllendirilecektir.

Ödüller

Birincilik Ödülü : 1500TL

İkincilik Ödülü : 750TL

Üçüncülük Ödülü : 500TL

Yarışmaya katılan herkese Teşekkür Belgesi verilecektir.

 

Gösterim: 5149

Arama