• Bora lidere teşekkürler...

İzci Olmak İstiyorum

Üst Kategori: İzcilik Bilgileri Cuma, 12 Kasım 2010 tarihinde oluşturuldu

İZCİ OLMAK HİÇ DE ZOR DEĞİLDİR

İzcilerin eğlencesine ve heyecanına katılmak mı istiyorsun?

İzci olmak, obadaki ve oymaktaki dostluğu tadabilmek için basit şartlar var.

İZCİLİĞE GİRİŞ ŞARTLARI

          NASIL İZCİ OLUNUR?

Eğer, 7 ila 17 yaşları arasında iseniz, izci olabilmek için en yakınınızdaki "İzci Kulübüne" müracaat edebilirsiniz. İzci Kulübü; Sadece adı İzci Kulübü demek değildir. Birçok spor kulübünün branşları arasında "izcilik" vardır. Adı "İzci Kulübü" olmadığı halde izcilik yapılan kulüpleri bulabilirsiniz.

Civarımda İzci Kulübü bulamıyorum;

Türkiye İzcilik Federasyonu adresinden bulunduğunuz ildeki il temsilcimize ait bilgileri temin edebilirsiniz. İzcilik İl Temsilcimize ulaştığınızda O sizi en yakınınızdaki İzci Kulübüne yönlendirecektir.

İzcilik İl Temsilcisini Bulamıyorum;

Türkiye İzcilik Federasyonuna ulaşabilirsiniz. İlinizdeki izcilik hakkında ve ulaşabileceğiniz liderler hakkında buradan bilgi alabilirsiniz. İzcilik Federasyonunun telefon numarası: Tel (0312) 441 59 00-01-02 Faks (0312) 441 59 03 mail:Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

İzci Kulübü buldum, şimdi ne yapmalıyım?

Bir İzci Kulübü bulunca Liderleriniz size üniforma almanız için ve lisans çıkartmanız için gerekli bilgi ve belgeleri aktarır, yardımcı olurlar.
Lisans çıkartabilmek için sağlık raporu, veli izin kâğıdı, fotoğraf, kimlik bilgileri gibi belgeler alınır. TİF tescil, vize, kulüp talimatı uyarınca lisans işlemleriniz yapılır. İzci Kulübü adına Lisans çıkartmanız sağlanır.

Engelliyim. İzci Olabilir miyim?

Lisans işlemi esnasında doktor raporunun istenmesi sizin problemlerinizi izci liderlerimizin öğrenmesi içindir. Yani Doktor bu belgede sağlık durumunuzu ortaya koyan bilgileri verir. Sizin izcilik yapıp yapamayacağınıza, hangi şartlarda yapacağınıza İzci Kulübünüzdeki Liderleriniz karar verir. Engelli çocuk ve gençler de izcilik yapabilirler. Sizi bu konularda başvuracağınız İzci Kulüplerimiz aydınlatacaktır.

İzciliğin kurallarını bilmek. Çevredeki çocuklara sor. Belki de bu çocuk ve gençler izcidir ve seni obalarının toplantısına davet ederler. 

Eğer hâlâ  bir izci ünitesinin nerede bulabileceğini bilemiyorsan bizim siteye giriniz (www.sakaryaizcileri.com) iletişim bölümünden bize ulaşın. İstediğiniz zaman bizi arayabilirsiniz.

 BİR İZCİ OLARAK HAYATIN

Bugün genç olan sen, yarın yetişkin bir insan olacaksın. İyi karakterli, bedenen güçlü, akılca uyanık, ahlakça dürüst bir vatandaş olarak yetişmen hem kendin, hem yurdun için çok önemli.  İzcilik sana, iyi bir insan, iyi bir vatandaş olarak yetişmen için yardımcı olacak ve yeni dostlar edinmen, eğlenmen için fırsatlar sunacaktır.

Haydi ne duruyorsun hemen bir izci ünitesi bul, dostluk ve heyecana sende katıl...

İZCİLİK ÇALIŞMALARININ ÇOCUK VE

GENCE KAZANDIRDIKLARI NELERDİR?

  • İzcilik bir gurup çalışmasıdır.
  • Çocuk en zor koşullarda dahi yaşamını sürdürür.
  • Kendisine ve içinde yaşadığı topluma yararlı alışkanlıklar kazanmayı öğrenir.
  • Kişiliğinin gelişmesini sağlar.
  • Yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlar.
Gösterim: 22499

Arama