ücretsiz udemy kurslarımutfakta tasarruf kadınlar kulübüsağlık yazılarıaltın neden yükseliyorfalafel nasıl yapılırilk görüşte etkilenmek
  • Bora lidere teşekkürler...

arap porno sikiş bridalarabia.com

Gönüllüler Günü

Üst Kategori: Haberler Cumartesi, 08 Aralık 2012 tarihinde oluşturuldu

2012 ULUSLAR ARASI GÖNÜLLÜLER GÜNÜ

 

Aralık günü Birleşmiş milletler tarafından 1985 yılında “Dünya Gönüllüler Günü” olarak ilan edilmişti. 2012 nin ana teması ise: “Gönüllülüğü Kutlayalım” dır. Kutlamalar nedeniyle yerel ve uluslar arası düzeyde gönüllü ve gönüllü kuruluşlar teşvik edilerek bu husustaki katkılarının artırılması sağlanır. Birleşmiş Milletler Gönüllülük Programı VNU web sitesinde: “Daha iyi bir Dünya dileğiyle Uluslar arası Gönüllülük Gününü kutluyoruz” diye bir mesaj yayınlandı. İzcilik 105 yıdır bu mücadelenin içerisinde aktif olarak yer almıştır. Kendisi de bir izci olan BM Gen.Sek. Ban Ki Moon: “Topluma hizmette katkısı olan tüm gönüllüleri candan kutluyorum” dedi.

 

 

 

Dünya İzciliği Genel Sekreteri Luc Panissod’un konuya ilişkin mesajından alıntılar:

“ Her gün milyonlarca gönüllü genç, izcilik temel değerlerine bağlı kalarak dünyadaki krizler, çatışmalar ve hayatın türlü güçlükleri karşısında bilgi ve becerilerini sergileyip Teşkilatın çalışmalarına destek vermekte, dünyayı daha iyiye taşıyabilmek için çaba sarf etmekte, aldığı sorumluluklarla adeta geleceğe yatırım yapmaktadır. Bu hareketin içerisinde 200 den fazla ülkeden kız ve erkek milyonlarca gönüllü yer almaktadır. 105 yıldır devam eden mücadelemiz halen en popüler hareketlerde biridir. Bu,Genel Sekreterlikteki gönüllülükle ilgili son mesajım olacak. Bu vesileyle kız ve erkek tüm gönüllü kardeşlerimin “Gönüllülük Günleri” ni kutluyor bu sorumluluğu geleceğe taşıyacaklarına kalben inanıyorum.”

Gösterim: 2951

Arama