ücretsiz udemy kurslarımutfakta tasarruf kadınlar kulübüsağlık yazılarıaltın neden yükseliyorfalafel nasıl yapılırilk görüşte etkilenmek
  • Bora lidere teşekkürler...

arap porno sikiş bridalarabia.com

İzciler Sarıkamış'ta

Üst Kategori: Haberler Cumartesi, 05 Ocak 2013 tarihinde oluşturuldu

Sarıkamış Harekatı Şehitleri Anılıyor

TİF İZCİLERİ ALLAHUEKBER ŞEHİTLERİNİ ANMA MİLLİ BİLİNÇ KAMPI GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Sarıkamış Harekatı'nda şehit olan askerler, Şenkaya ilçesine bağlı Gaziler köyünde düzenlenen törenle anıldı.

 

Şenkaya Kaymakamlığı ve Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından düzenlenen törene, 17 kent ve Lübnan'dan gelen 400 izci katıldı.

 

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Kaymakam Mehmet Gök Meydanı'ndaki törende yaptığı konuşmada, Sarıkamış Harekatı'nın Türkiye için büyük bir önem taşıdığını söyledi. Sarıkamış'ın tarihteki önemine değinen Öztürk, şöyle konuştu:

 

"Sarıkamış Harekatı'nda şehit olanları rahmetle anıyorum. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Bu topraklar da bize vatan olmadan önce o süreç içerisinde onlarca, yüzlerce bu safhalardan geçmiştir. Bu süreçte yüzlerce, binlerce gencimiz can vermiş, kan vermiş, şehit olmuştur. İşte bu toprak parçaları böylece vatan olmuştur. Sarıkamış Harekatı da sınırlarımız içerisinde bir bölümü olan Gaziler'de ve diğer bölümü Allahuekber Dağları'nda cereyan etmiştir. Büyük bir harekat olan Sarıkamış, iki noktadan ibarettir. Burada bulunduğumuz alan 10 binlerce şehit verdiğimiz bir yerdir."

 

Öztürk, Sarıkamış şehitlerini anmak için düzenlenen etkinliklere katılanların büyük bir emek sergilediğini, yapılan her organizasyonda katılımın giderek arttığını söyledi.

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı da izcilerin Gaziler köyünde kamp yaptıklarını ifade ederek, "Biz buraya dedelerimizin saçlarını okşamaya ve onların şehitliğinin yanına çadır kurup yatmaya geldik" dedi.

Konuşmaların ardından 85. Alay Sancağı'nın Gaziler Köyü Camisi'ndeki minareye çekilişi temsili olarak canlandırıldı.

Programa katılanlar daha sonra Çakır Baba Şehitliği'ni ziyaret ederek dua etti.

 

Soğuk hava ve fırtınaya rağmen şehitliği ziyaret eden Vali Öztürk, burada yaptığı açıklamada "Amacımız o güne giderek o zamanki durumdan dersler çıkarmaktır. İnşallah milletimiz böyle dramları bir daha yaşamaz" diye konuştu.

Tören sırasında geniş güvenlik önlemi alındığı görüldü.

Kaynak: http://www.haberler.com/sarikamis-harekati-sehitleri-aniliyor-4197094-haberi/

Muhabir: Selami Küçükoğlu

 

Yayıncı: Emine Konuk - Erzurum

Gösterim: 4427

Arama