• Bora lidere teşekkürler...

Haberler

Dinçer ÜZBE Lideri Uğurladık

Pazar, 07 Eylül 2014 tarihinde oluşturuldu

 

dincer_uzbe_cenaze.jpg Sakarya'nın yetiştirdiği bir izci çınarı Dinçer ÜZBE liderimiz aramızdan ayrıldı. 6 Eylül 2014 Cumartesi günü Akyazı halkı ve yetiştirmiş olduğu liderler, izciler ve eğitimci lider arkadaşları son yolculuğunda ona refakat ettiler.

İzciliği hayat tarzı olarak benimseyen, yaşayan ve yaşatmak için ömrünü harcayan liderimizi sevgi, saygı ve hürmetle anıyoruz; dualarımız hiç eksik olmayacak.

Dinçer ÜZBE liderimiz yiğit bir liderdi. Doğrunun ve hakkın yanında yer alan hakiki bir liderdi. Etrafına da bu ruhu vermeyi başarmıştır. Ne kadar yürekli bir insansa o kadar da alçak gönüllü ve mütevazi kişiliğe sahipti. İzcilik denince akan sular dururdu, bütün işlerini izcilik faaliyetlerine göre düzenlerdi. Hiçbir şey izcilikten öncelikli olmazdı Dinçer liderimiz için. Hiç olmadık bir vakitte işimiz dara düştüğünde İsmail KARA liderimizle birlikte sorgusuz koşardı  her ne iş olursa. Tam bir vazife adamıydı. Söylenecek sözün bittiği noktadayız sadece.

O adam gibi adamdı vesselam.

Nice kamplarda faaliyetlerde onu anmaya izci ateşinin başında devam edeceğiz; yıldızların altında sabahlayacağız onun için. İzcilik ateşin elden ele dolaşacak, sana dualarla geri dönecek.

Seni çok özleyeceğiz UĞURLAR OLA.  

Tekmilimiz Tamamdır Liderim.

Cenaze merasimine yurdun dört bir yanında iştirak eden izcilere, liderlerimize, izci dostlarına şükranlarımızı sunarız.

Devamını oku: Dinçer ÜZBE Lideri Uğurladık

Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı

Pazartesi, 02 Aralık 2013 tarihinde oluşturuldu

TİF izcileri kış kampı için yine şehitlerin izindeler. "Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı" 22 - 26 Aralık 2013 tarihlerinde Erzurum'da yapılacaktır. 

 

Kapla ilgili açıklamalar TİF sayfasında... Katılacaklara selam olsun...

İbrahim EROL (Kamp Aşçımız) Vefat Etti

Üst Kategori: Haberler
Çarşamba, 29 Haziran 2016 tarihinde oluşturuldu

İbrahim ErolDeğerli Ağabeyimiz İbrahim EROL Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah'tan gani gani rahmet diliyoruz. Kamplarımızın muhteşem aşçısı soframızın bereketi, ruhumuzun neşesi yolun açık, mekanın cennet olsun.

Uzun seneler boyu tadımız tuzumuz olan İbrahim Ağabeyimizi rahmete uğurladık. Uzun süredir zamanın illeti kanserle boğuştu fakat mücadeleye daha fazla direnemedi. Geçen yıl rahatsızlığı nedeniyle emekli olan İbrahim EROL, ömrünün her anını çalışarak ve etrafındakilere neşe saçarak geçirdi.

Biz ona hakkımız gönülden helal ettik; o da bütün izcilere hakkını helal ettiğini defaatle zikretmiştir. Biz ondan razıydık Allah da ondan razı olsun, mekanını cennetin en güzel köşklerinden versin.

Seni tanıyan her izci mutlu olmuştur. Binlerce öğrencinin her derdine koştun, sevgini emeğini, aşını paylaştın. En sevmediğim yemekleri sen pişirince tatmak nasip oldu. Seni çok özleyeceğiz. Uğurlar olsun.

Dinçer ÜZBE Lider Aramızdan Ayrıldı

Üst Kategori: Haberler
Cuma, 05 Eylül 2014 tarihinde oluşturuldu


Sakarya İzcilerinin ağabeyi, liderlerin lideri, hayatını eğitime ve izciliğe adamış 3 tahta işaretli Eğitimci lider yardımcısı DİNÇER ÜZBE ebedi aleme göç etmiştir. 

Akyazı'da uzun yıllar izci liderliği, Öğretmenlik ve Akyazı Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcılığı yapan bir yıl önce müdürlüğünü yaptığı Konuralp İlköğretim okulundan emekli olan Dinçer Üzbe liderimiz Mudurnu deresi kenarında ölü olarak bulundu.

Evli ve 3 çocuğu olan Dinçer Üzbe liderimize Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyoruz. 

Liderimize son görev için Sakarya'daki bütün izcileri ve liderleri 6 Eylül 2014 Cumartesi günü öğle namazını müteaakip yapılacak olan cenaze merasimine bekliyoruz.

Emektar Liderler Kahvaltıdaydı

Üst Kategori: Haberler
Cumartesi, 03 Mayıs 2014 tarihinde oluşturuldu

Sakarya İzcileri'ne emek vermiş emektar liderler her ay kahvaltıda bir araya gelmeye devam ediyorlar.

İzciliğe ömrünü adamış izci liderleri MEB izciliğinin rafa kaldırılmasından sonra izcilerden ayrı düştüler. Ancak içlerindeki izcilik ateşi için için yanıyordu. İşte bu ateşten yeniden kıvılcımlar yükselmeye başladı. Kalplerindeki sıcaklıkları etrafa yaymaya başladılar.

Kahvaltı toplantısının ardından yeniden İrfan Sezer ve Mehmet Yıldız liderlerimiz mandolin melodileri eşliğinde hem izci şarkılarını hem de dillere destan Türk müziği eserlerini icra ettiler.

Kahvaltılı toplantıya İrfan Sezer, Güney Çatalbaş, Hayrettin Polat, Hikmet R. Dağtekin, TC Ahmet Akman Gül Fatma Bekdemir, Mehmet Yıldız, Ekrem Aydın, Şükrü Özenir, Nizamettin Keskin, Erol Çiçek, M. Türkan Arabacı, Nermin Sezer, Şükrü Sevinç liderlerimiz katıldılar.

Liderlerimiz 24 Mayıs 2014 Cumartesi günü Geyve ilçemizde kahvaltı yapacaklar. Katılmak isteyenler Güney lidere ulaşmalılar.

Alt Kategoriler

 • Haberler
  Makale Sayısı:
  188
  • kategorisiz

   import openai # API anahtarınızı ayarlayın openai.api_key = "your_api_key" # Benimle iletişim kurun response = openai.Completion.create( engine="text-davinci-002", prompt="What is the capital of Turkey?", temperature=0.5, max_tokens=1024, top_p=1, frequency_penalty=0, presence_penalty=0 ) # Cevabı alın answer = response["choices"][0]["text"] # Cevabı gösterin print(answer)

   Makale Sayısı:
   6
 • Duyurular
  Makale Sayısı:
  10

Arama