ücretsiz udemy kurslarımutfakta tasarruf kadınlar kulübüsağlık yazılarıaltın neden yükseliyorfalafel nasıl yapılırilk görüşte etkilenmek
  • Bora lidere teşekkürler...

arap porno sikiş bridalarabia.com

İzciliğin Amacı

Üst Kategori: İzcilik Cuma, 12 Kasım 2010 tarihinde oluşturuldu

İZCİLİĞİN AMACI

İZCİLİK : Gönüllü, uluslararası, üniformalı ve informal eğitim veren gençlik kuruluşudur. Gençlere bir yaşam görüşü kazandırır. Bunu yapabilmek için üç amaç belirlenmiştir:

Sağlam bir kişilik eğitimi vermek, çocuğa veya gence bağımsız düşünebilme, bireysellik kazanma, ahlaklı bir yaşam sürme konusunda bir eğitim verir. Bu sağlıklı kişilik eğitiminin içinde toplumsal çevrenin ve fiziksel çevrenin istekleriyle uyumlu ama bağımsız yaşama özelliği, yaşamın güzelliklerinden zevk alma bunları sağlıklı bir şekilde algılayabilme ve beğenebilme. İnsanoğluna derin bir sempati duyma, kendini diğer insanlara yakın hissetme. Kaba, başkalarını küçük düşürücü hoş olmayan espiriler ve şakalar yerine ince, gülerken düşündürebilen, yaratılıp, yarattığından zevk alabilen bir kişilik gelişimi sağlar.

Yurttaşlık - vatandaşlık eğitimi; bunu genel olarak gencin kendi dışındakilerle ilişkisi olarak ele alabiliriz. Genç içinde yaşadığı toplum ve toplumsal yapıyı öğrenmek, onun istekleriyle uyumlu, ama bağımsız olmak ister. Yani kendini, yaşamak ister. Bu nedenle sınıf, dil, din, ırk, renk, eğitim vb. inançlarda farklılık görmeksizin insanlarla dost olabilmelidir. Diğer insanların özelliklerine ve düşüncelerine saygı duymak ve onları kabul edebilmek özelliklerini sağlar.

Sağlıklı bir beden eğitimi vermektir. Sağlıklı fiziksel ve psikolojik bir uyumu geliştirmeyi hedefler. Sağlıklı düşünebilen sorunları görüp, pratik çözüm getirebilme, kendine ve başkalarına saygılı olma, gerektiğinde kendini kontrol edebilme ve cesaretli olmaktır. Bunların hepsinin bir uyum içinde olmasını içermektedir. Bu amaçlara ulaşabilmek için pek çok metod bulunabilse de izcilerin kendilerine özgü metodları vardır. Zaten izcilik çalışmasını da diğer çalışmalardan ayıran en önemli nokta metodlar konusunda yatmaktadır. İzciliğin metodlarından başka metodlar kullanmak bizi daha farklı noktalara çıkaracaktır.

Gösterim: 12011

Arama